Szentpáliné Pál Beáta 1976-ban született Debrecenben. Általános iskolai tanulmányait Hajdúszoboszlón végezte a Bárdos Lajos Általános Iskolában. A zeneiskolában több hangszeren tanult: furulyázott, zongorázott, fuvolázott és gitározott. A városi fúvószenekarnak is tagja volt. A kamarazenei csoportokban is játszott. Középiskolai tanulmányai első évét a Hőgyes Endre Gimnáziumban kezdte, majd a második évtől kezdve bekerült a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahol szolfézs- zeneelmélet szakos tanuló volt. 1998-ban diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni konzervatóriumában (jelenleg Debreceni Egyetem) ahol zeneelmélet-, szolfézs-, általános iskolai énektanár és karvezető szakképesítést kapott. Ezután 2000 - 2003 a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi karán angol nyelvtanári szakképesítést szerezett. 1998 óta a Zichy Géza Zeneiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézménynél tanít. 2001-től nyelvtanárként is folyamatosan dolgozik. 1996-ban került a Bárdos Lajos Pedagógus Énekkarhoz korrepetitorként. Később másodkarnagyként dolgozott a kórussal egészen 2005-ig. Nagyon szeret a kórussal dolgozni. 2011-től új lehetőséget kapott a kórusnál karvezetőként.

Korábbi karnagyaink:

Grábler Dóra 1982-ben született. Zenei tanulmányait a nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskolában kezdte, ahol a Szabó Dénes által vezetett Cantemus Gyermekkar majd Pro Musica leánykar tagjaként számos országban - többek között Japánban is - szerepelt. Általános iskolai valamint kórus élményei hatására a zenei pálya mellett döntött.

Tanulmányait a nyíregyházi Művészeti Szakközépiskolában folytatta hegedű szakon, majd főiskolai diplomáját a Debreceni Egyetem Konzervatóriumának szolfézs-zeneelmélet, karvezetés szakán szerezte 2004-ben. Ebben az évben kapott lehetőséget a hajdúszoboszlói zenei általános iskolában, ahol ének-zenét oktatott, valamint a Bárdos Lajos Gyermekkar vezetésével bízták meg.

A hajdúszoboszló Bárdos Lajos Városi és Pedagógus Kórusban Koncz Zsuzsanna mellett helyettes karnagyi munkáját 2006-ban kezdte és 2011-ig segítette a kórus munkáját.

Gyermekkarral elért eredmények:

Országos Éneklő Ifjúság Minősítő Hangversenyen rendszeresen, évente Arany minősítést szereztek a kórussal

Vendégszerepeltek környező országokban (Románia, Szlovákia).

Vegyeskarral 2007-ben "Kiemelt Hangversenykórus" címet nyertek.

Koncz Zsuzsanna Miskolcon született, általános és középiskoláit ott végezte. Főiskolai tanulmányait Egerben végezte, ahol történelem - ének - zene szakon szerzett tanári diplomát.

1972-ben kezdte pedagógusi pályáját Hajdúszoboszlón, egy ének - zenei általános iskolában, ahol a 115 fős gyermekkar vezetését is rábízták. Az ének - zene tanításában, a kóruséneklésben, az örömteli éneklést, a tiszta intonációt, a ritmikai megfelelést és a pontos szövegmondást mindig fontosnak tartotta.

1982-1992 között a Debreceni Tanítóképző Főiskola gyakorló iskolájában szakvezető tanár, majd 1983-tól gyakorlati képzési igazgató - helyettes. Mellette a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Tagozatának is szakvezető tanára, a hallgatók tanítási gyakorlatát vezeti ének - zenei osztályaiban. 1995-tol a hajdúszoboszlói 4. sz. Ének - Zenei Általános Iskola (1999-tol Bárdos Lajos Általános Iskola) igazgatója 2009-ig, azóta nyugdíjas.

1972-től tagja a város pedagógus énekkarának, hangképzést tart a kórusban és a szoprán szólam vezetését is ellátta. 1974-től korrepetitor és helyettes karnagy, a női szólamokból nőikart szervez, egy- egy koncerten fellépnek.

1999-től 2011-ig karnagya a Bárdos Lajos Városi és Pedagógus Énekkarnak

A vegyes-karral évente történő fellépései:

Személyes elismerései:

A vegyes-karral elért legmagasabb szakmai elismerés

Alapító karnagyunk:

Török Zoltán (1925-2005) alapító karnagy Karnagyi tevékenysége Hajdúszoboszlón 1949-ben kezdődött, amikor az iparos dalárda vezetőjének választotta majd 20 évig vezette azt. Közben több társával 1956-ban megalapította a Városi és Pedagógus Énekkart.1949-től a II. sz. Általános Iskolában , majd az I. sz. Általános Iskolában a tanítás mellett énekkart is vezetett.1962-től a IV. sz. Általános Iskolában folytatta pedagógusi munkáját. Az ének-zene tagozat gyermekkarának irányítása is feladata volt. Jellemző az énekkar színvonalas munkájára, hogy a különböző minősítési fokozatokat elnyerve, megkapta az arany oklevelet is. 1965-től a Hőgyes Endre Gimnázium leánykarát vezette. Az iskolai ünnepségeken kedves színfolt volt hangulatos, szép műsoruk. Nagy élményt jelentett számukra, hogy az 1969/70-es tanévben a Magyar Rádió felvette és közvetítette műsorukat. Az 1980-as évek elején működött Hajdúszoboszlón egy Városi Ifjúsági Énekkar is Koncz Zsuzsanna és Török Zoltán vezetésével. Kiemelkedő szereplésük volt a Kodály Zoltán születésének 100. évfordulójára rendezett városi hangversenyen való részvétel1982-ben.

Kórusszervező munkásságának legfőbb eredménye a Városi és Pedagógus Énekkar 1956. jan. 12-i megalapítása és 43 éven át a vezetése. A kórus 1992-ben felvette Bárdos Lajos Kossuth-díjas zeneszerző és karnagy nevét. A kezdeti nehézségeket leszámítva az énekkar története sikerek sorozatából áll. Ehhez kellett egy dalszerető, összetartó, jó közösség, de el- sősorban olyan vezető egyéniség, aki mozgósítani tudta a feladatok elvégzésére. Így a kórus sokat köszönhetett alapító karnagyának. Ő nemcsak szakmai irányítója, hanem szervezője is volt az énekkarnak. Dalostársaink számára az is vonzóvá tette a próbákon való részvételt, hogy kórusunk külföldre utazhatott 1966-ban a csehszlovákiai Luhacovicében, 1978- ban a lengyelországi Krynicában, 198o-ban és 1981-ben Németország/Altenmittlau, 1982-ben Lublinban énekeltünk. Erdélyi testvérvárosunk 1981 óta Dicsőszentmárton. 1983-ban és 1988-ban a finnországi Valkeakoskiban, 1992-ben Párizsban jártunk. Az énekkar tagjainak nagy élményt nyújtottak az országos kórustalálkozókon való szereplések is. A közel 20 kórusfesztiválon vett részt a kórus a 43 év alatt! Karnagyunk igényességét mutatja, hogy fontosnak tartotta a kórus minőségi megmérettetését. Énekkarunk 1964-ben a bronz, 1968-ban az ezüst, 197o-ben az arany minősítést nyerte el, 1974-ben Aranykoszorús diplomát, 1980-ban Fesztivál Kórus, 1990-ben Hangversenykó- elnevezést kapott. A felsorolás az énekkar fokozatos fejlődését jelzi. Jelentős eredménynek számított az is, hogy a Magyar Rádió Kóruspódium című műsorában énekkarunk többször is szerepelt. Kitüntetései: Miniszteri Dicséret 1949 és l975; Szocialista Kultúráért 1967 és 1975; Kodály Zoltán Emlékérem 1970; Szakszervezeti Munkáért ezüst fokozata (a SZOT-tól) 1970; Szakszervezeti Munkáért arany fokozata (a SZOT-tól) 1976; Munka Érdemrend arany fokozata 1981; Nívódíjas karnagy (a KÓTÁ-tól) 1984; Pedagógus Szolgálatért Emlékérem 1988; Hajdúszoboszló Városért 1.fokozata 1993; Eötvös József Emlékérem (a Pedagógus Szakszervezettől) 1996; Szilaj Pál Emlékérem (a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzattól) 1996; a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma elismerő oklevele 50 éves karnagyí munkájáért 1999.

Karnagyi munkájának méltó befejezése volt az 1999. jún. 19-én a Béke Szálló színháztermében a 50 éves jubileuma alkalmából megrendezett búcsúhangverseny. Zoltán meghatódva búcsúzott el kórusától, megköszönve az együttműködést. Jelképesen átadta a vezetését Koncz Zsuzsannának, aki reményei szerint továbbra is sikeresen fogja irányítani és vezényelni a kórust. A vezetés jó kezekbe került, az énekkar azóta is sikert sikerre halmoz. 2000-ben a kórus megünnepelte Zoltán 75. születésnapját. Miután karnagyi munkájától elbúcsúzott, a megnövekedett szabadidejét részben arra használta fel, hogy rendszeresen részt vett városi ünnepségeken és rendezvényeken. Azonban az utóbbi időkben egyre gyengült egészségi állapota. 2004 decemberében a karácsonyi koncert után kórusunk még köszöntötte 79. születésnapján. 2005 első hónapjaiban betegsége egyre súlyosabbá vált és márc. 14-én örökre elment közülünk. Temetésén könnyezve énekeltük az Ő általa tanított búcsúénekeket, igaz hittel...

"Had menjek istenem, mindig feléd..."

"Elszáll az élet, mégsem ér véget,
Emléked megmarad, Szívünkben él."

Forrás: Halász Ferenc, Török Zoltán c. könyve 2005